Similar Posts

Subscribe
Notify of
13 Answers
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
87265252
6 months ago

Mostly nothing. But sometimes some fruit (for example an apple, a banana, a few blueberries or grapes), a covered bread with avocado and tomato or a handful of nuts. But usually just one protein bar.

HikoKuraiko
10 months ago

Always different. Wraps or Baguette alla Subway (but made at home) or noodles with pesto, rice pan, rice pans, onions, potatoes with vegetables, goulash, sprinkled, etc. Just what I do in the morning or what’s left the day before

Schmierblatt
10 months ago

Höh is not badly expensive every day Sushi? White of my rewe that it costs 5€.

I usually don’t eat in school, but sometimes I’ll eat a sandwich from the canteen. With me there is usually only home food

HikoKuraiko
10 months ago
Reply to  Schmierblatt

You can also make yourself inexpensive. also depends a little on what to fill

Pepppo
10 months ago

When I had to work, something.

If it were normal times, pommesbude and after-story from the machine.

Zuran57
10 months ago

Something from the baker. Mostly pizza rolls or cheese sticks with nem Red Bull.

Stuzi1
10 months ago

Salad, with everything the refrigerator has

edgar1279
10 months ago

I usually take my bread box. I’ll go to the canteen once a week.

SuFaCo04
10 months ago

Sushi with Pesto? 🙄

SuFaCo04
10 months ago
Reply to  Metalheadgirly

Yes, it is true, separately it is delicious 😅